BİMER ELYAF A.Ş.

Firmamız 1970'li yıllarda mobilya sektöründe yeni yeni yaygınlaşan sünger ticareti yapmak üzere "Mercan Sünger "ismiyle kurulmuştur.

Zaman içerisinde süngerin yanısıra, özellikle koltuk-kanepe ve yatak sektöründe kullanılan diğer girdilerin de ticaretini yapmaya başlamıştır. 2003 yılında koltuk, yatak, ev tekstili, konfeksiyon ve başka birçok sektörde de kullanılan elyafın imalatına başlanmıştır. 2015 yılında Bimer Elyaf Anonim Şirketi ünvanı altında yeni bir organizasyona gitmiştir.

Bimer Elyaf A.Ş. bugün, üretim, ithalat ve alım satım olmak üzere birçok alanda faaliyetini sürdürmektedir. Özellikle koltuk-kanepe, yatak ve ev tekstili sektörlerinde yüzlerce firmaya; elyaf, sünger, sanayi zımba telleri, tela, yapıştırıcılar, koltuk mekanizmaları, elastik kolonlar, hırdavat malzemeleri ve daha birçok ürün grubunda tedarik hizmeti sunmaktadır. Elyaf üretimimiz, en son teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Ürettiğimiz örgüsüz ve dokusuz (nonwoven) kumaş halindeki elyafın üretiminde, çevre ve insan sağlığına zararlı kimyasal yapıştırıcılar kullanılmamaktadır. Bunun yerine termo işlemle ve belli bir ısıda eriyen lifler (lowmelt) kullanılarak nonwoven polyester kumaş üretilmektedir.

Bimer Elyaf A.Ş., bugünden sonra da, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışırken, çevre ve insan sağlığını hep ön planda tutmaya devam edecektir.

Şİrketİmİzİn Entegre YÖnetİm Sİstemİ Kapsamı

Dokusuz kumaşlar ile bunlardan yapılan ürünlerin imalatı (giyim hariç), Teknik Tekstil polyester vatka elyaf ve yastıklık silikon dolgu elyafı üretimi.

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKASI

  1. Temel ilke olarak, koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemek
  2. Türkiye’de müşteri beklentilerini tam olarak karşılayan gelişime odaklı kaliteyi sürekli arttıran ve farklılık oluşturan öncü bir firma olmak.
  3. İnsan sağlığının önemini bilerek, kaliteli ürün üretmekten hiçbir zaman ödün vermemek,
  4. Her daim firmamızı ve hizmetlerimizi yenilemek ve firmamızı geliştirmek ve yeni alternatifler sunabilmek için araştırmacı bir firma olmak,
  5. Personelimize sürekli ve düzenli eğitimlerle personel gelişimine yön vermek
  6. Çevre kirliliğini önlemede uygulanabilir gelişmiş teknolojileri kullanarak, bu konuda performansımızı sürekli geliştirmek
  7. İş Sağlığı ve Güvenliği iyileştirme etkinliklerinin tüm çalışanların ortak sorumluluğu ilkesini benimsemek
  8. Yasal ve diğer tüm şartlara uygun planlı ve üst seviyede katılımlı yönetim ilkesini benimsemek